ikona ikona ikona ikona

ikonaO nasikona

My nie sprzedajemy czekolad.

Otwieramy przed ludźmi świat pasji i emocji zaklęty w kostkach czekolady, które muskając delikatnie podniebienie, przenoszą ludzi do magicznej krainy Andów.

Zdjęcie zespołu

Czekoladowy zespół

Życie jest za krótkie, by jeść kiepskie produkty. A działając w tej branży od lat wiemy, że dyskontowe półki wręcz uginają się pod ich ciężarem. Łączymy doświadczenie, wiedzę oraz prawdziwą miłość do prawdziwych produktów, czego efektem jest Sopocka Manufaktura Czekolady i Oleju.

Zdjęcie Marthy

Historia naszych produktów jest rodem z bajki. Rozpoczyna się za górami, za lasami, a dokładniej w Ekwadorze...

To tam pierwsze kroki stawiała nasza ekspertka od mieszanek - Martha Coello Morales. Rodzina Marthy od pokoleń uprawia kakao na żyznych glebach Ekwadoru.  Gleby te rodzą najlepszą odmianę kakao, czyli Nacional Arriba - pamiętającą najstarsze rdzenne plemiona. Wuj Marthy - Alberto Coello to nie tylko rodzina. To również nasz zaufany dostawca ziaren, które uprawiane są na prywatnej i przekazywanej z rąk do rąk plantacji w prowincji Los Rios w okolicach miasteczka Vinces w Ekwadorze.

Zdjęcie z Luisem Amado

Południowoamerykański temperament to szczególna, ale nie jedyna cecha ludzi mieszkających u stóp majestatycznych Andów. Są to bowiem osoby obdarzone ogromną subtelnością, która przekłada się na niespotykaną nigdzie indziej dbałość o każde ziarenko kakao.

Z czystym sumieniem możemy powiedzieć, że ręczymy za jakość naszej czekolady, ponieważ znamy źródło jej wyjątkowego smaku i aromatu. Każda z naszych czekolad jest sygnowana plantacją, z której pochodzi ziarno kakao, a w procesie rzemieślniczej produkcji wykorzystujemy techniki światowego eksperta od tworzenia pralin i czekolad - Luisa Amado.

 

My nie sprzedajemy oleju.

Naszą wizją jest dostarczanie klientom gwarancji, że wyciskamy z nasion maksymalny potencjał składników aktywnych i zamykamy go w butelkach, które z pełnym przekonaniem mogą stanowić uzupełnienie, jak i podstawę prozdrowotnej diety.

Zdjęcie zespołu

Płynnie ku zdrowiu

Płynne szczęście to dość enigmatyczne hasło, które doskonale oddaje naszą wizję produkcji prozdrowotnych olejów z upraw organicznych. Nasze doświadczenie sięga 12 lat pracy nad tłoczeniem olejów pod okiem najlepszych europejskich specjalistów. Fundament tej wiedzy powstał w Amsterdamie ponad dekadę temu, a od 3 lat dojrzewa on w Polsce i skupia się na olejach prozdrowotnych, w którym prym wiedzie wyrób na bazie czarnuszki.

Zdjęcie z produkcji

W produkcji wykorzystujemy wyłącznie nasiona z upraw organicznych i sygnowanych certyfikatem.

Nie używamy półśrodków i nasion uprawianych konwencjonalnie tj. na produkcję masową. Przykładamy wiele starań do tego, by źródło prozdrowotnych nasion, było najwyższej jakości. Dlatego w produkcji wykorzystujemy egipskie nasiona czarnuszki, a nie te tańsze z Syrii czy Indii. Ziarna do innych olejów pozyskujemy z certyfikowanych, polskich upraw ekologicznych.

 

Efektem pracy skupionej na jakości jest fakt, że nasze oleje były kilkukrotnie bestsellerami na pierwszej pozycji platformy Amazon i zyskały uznanie klientów na rynkach:

Hiszpanii, Norwegii, Estonii, Francji, Austrii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Finlandii, Australii, Japonii, Włoch czy Zjednoczonych Emiratów Arabskich. 

 

 

Nasz zespół

Tomasz Siciński Koneser i certyfikowany degustator czekolady. Martha Coello Morales Z pochodzenia Ekwadorka, od pokoleń związana z uprawami kakao, a prywatnie żona Tomasza. Nasi pracownicy to wyspecjalizowani cukiernicy, którzy wykonują nasze produkty z miłością do swojego zawodu i pełnym zaangażowaniem. To oni są sercem naszej produkcji i decydują o tym, jakie smaki i kształty będą mieć nasze wyroby. Bez ich pasji i zaangażowania nie bylibyśmy w stanie dostarczać naszym klientom wspaniałych smaków i aromatów, które nas wyróżniają na rynku.

Premium i smak u nas idą w parze

Dziękujemy, że wybrałeś smak, który wodzi na pokuszenie. Wyznajemy zasadę, że kosztowanie może być kunsztowne, dlatego cieszymy się, że wybierasz oryginalne i sprawdzone produkty.

Zaufali nam
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
logo
Skontaktuj się z nami
tel. 517 064 374


E-mail
zamowienia@sopockamanufaktura.pl

Skorzystaj z naszego formularza kontaktowego

kliknij tutaj
Kontakt